Микробната идентификация е от фундаментално значение за различни сфери и приложения.
Целогеномното секвениране на микробни изолати и съобщества има важно клинично и епидемиологично значение, предоставя ценна информация за общественото здраве, контрола върху качеството и безопасността на храните, микробната екология и други.
Запознайте се с NO-MISS протокола за целогеномно секвениране на Oxford Nanopore Technologies.
Nanopore-Only Microbial Isolate Sequencing Solution (NO-MISS) е протокол, предоставящ цялостно решение за целогеномно секвениране на микробни изолати - от подготовка на пробите до крайния бионформатичен анализ и идентификация.
Научете повече за NO-MISS протокола по време на ONLINE WEBINAR - Sequencing and analysis of nanopore-only microbial isolates with the NO-MISS workflow
Кога: 4-ти семтември /сряда/, 18:00 – 19:00ч
Регистрация: NO-MISS Workflow REGISTRATION
В рамките на уебинара ще научите повече за:
- Как NO-MISS протокола позволява бърза целогеномна характеризация на бактериални изолати
- Валидирани решения за изолиране на нуклеинови киселини, подготовка на библиотеки и секвениране
- Как да анализирате данните чрез платформата EPI2ME
Oxford Nanopore Technologies е компания, разработваща ново поколение технология за секвениране, базирана на биологични нанопори. Това е единствената технология на секвениране, която дава възможност за анализ в реално време, осигуряваща по този начин достъп до резултатите още по време на секвениране, както и секвениране на нативни ДНК и РНК молекули с дължина до над 4 MB.
“Секвенирай всичко, навсякъде и по всяко време” е основната концепция на Nanopore технологията, реализирана чрез интегрирането ѝ в компактни и преносими устройства, които позволяват секвениране в различни мащаби.
Nanopore технологията дава нови измерения на геномните изследвания:
- Без ограничения в дължината на секвениране – секвенирай ДНК и РНК фрагменти с дължина от 20 до 4 милиона бази
- Увеличи точността на секвенционните данни - секвенирай нативни ДНК и РНК молекули, без предварителни модификации, обработка и набогатяване
- Незабавен достъп до секвенционните данни в реално време – позволява бързо вземане на решения в критични ситуации, свързани с овладяване на инфекции и епидемиологични огнища, установяване на антимикробната чувствителност
- Детекция на епигенетични модификации – директна идентификация на метилационни групи в нативни ДНК/РНК молекули
Искате ли да разберете повече за NO-MISS протокола, както и за други приложения на Nanopore технологията? Не пропускайте да се регистрирате за предстоящия семинар в София.
Регистрацията за събитието NANOPORE DAY ще бъде отворена скоро.